A-H I-R S-Z
Aardappelplaag Op de bladeren grijsgroene, later bruine vlekken, die zich snel verspreiden.
Beukenbladluis De beukenbladluis legt in het najaar blauwachtige tot zwarte eitjes op de twijgjes van de beuk.
Bladluis : - op sierplanten en rozen - op groenten - op fruit - op kamerplanten
Bladrandkever Een volwassen bladrandkever is 4 tot 5 mm groot en, afhankelijk van de soort, donkerbruin tot grasgroen gekleurd.
Bladroller De vruchten rijpen vroegtijdig en vallen af. Binnenin zijn de vruchten opgegeten door een roodachtige made.
Bladvlekkenziekte Op de bladen vormen zich in de loop van de vegetatieperiode meestal bruinachtige tot zwarte vlekken, die verschillend van grootte zijn kunnen en zich op overal op het blad verspreiden.
Dopluizen Dopluizen zijn nauwelijks nog als insecten te herkennen; zij leven onder een weinig opvallend, lensvormig, bruin schildje.
Galluis De luizen verzamelen zich in zakvormige groeisels die dicht bezet zijn met korte haren.
Haantjes De larven zijn 9 mm lang, metbruine kop en ogen bijzonder vies: ze omhullen zich met hun eigen uitwerpselen.